شنبه , ۱۹ اسفند ۱۴۰۲
سبک بی کلام

آهنگ بی کلام چیست؟معرفی انواع سبک های آهنگ بی کلام + بررسی مزایای آهنگ بی کلام

سبک های موسیقی مختلفی در جهان وجود دارند، از موسیقی کلاسیک گرفته تا پاپ و جز و راک و موسیقی های ملی هر کشور. یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر روی احساسات و روحیه انسان تاثیرات آهنگ بی کلام است.سبک، گونه یا ژانر موسیقی نامی است که برای توصیف صفات قطعه‌هایی از موسیقی که متعلق به رسوم مشترک هستند یا دسته‌ای از قراردادها است، به کار می‌رود. شما میتوانید انواع سبک های موسیقی بی کلام را در این صفحه بیشتر بشناسید. انواع سبک های آهنگ بی کلام شامل کلاسیک ، لایت ،الکترونیک و… میشوند.


فهرست مطالب


آهنگ بی کلام چیست؟

آهنگ بی کلام آهنگی است که بدون صدای خواننده و شعر توسط آهنگساز تولید می شود.در آهنگ بی کلام ممکن است از آواهایی استفاده شود که توسط گروه کُر اجرا می شود که این گروه از خواننده زن یا مرد تشکیل می شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آهنگ اصیل مازندرانی را بخوانید. این نوع موسیقی میتواند به صورت الکترونیک هم تولید شود که امروزه محبوبیت زیادی بین جوانان پیدا کرده است. البته باید به این موضوع اشاره شود که حتی در آهنگ هایی که خواننده نیز در آن مشارکت دارد و با کلام است نیز بخشی از آن بی کلام است و باعث می شود ذهن شنونده آزاد شود و از حالت یکنواختی خارج شود.

آهنگ بی کلام چیست؟

یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر روی احساسات و روحیه انسان تاثیرات آهنگ بی کلام است. حضرت مولانا هم درباره تاثیرات موسیقی بی کلام اینگونه اظهار نظر کرده اند که به واسطه موسیقی می توان با خدا ارتباط بیشتری برقرار کرد و یا حتی انرژی زیادی از آن گرفت.جالب است بدانید وقتی به موسیقی بی کلام گوش می دهید خیلی راحت تر می توانید به اجزای موسیقی مانند ملودی ، آکوردها و … توجه کنید و ذهنتان درگیر شعر و صدای خواننده نمی شود.

هنر موسیقی چیست و در موسیقی سنتی ایرانی از چه سازهای خاصی استفاده می‌شود؟

معرفی انواع آهنگ بی کلام

موسیقی بی کلام علاوه بر انسان ها روی موجودات دیگر نیز تاثیر مثبت دارد و روی روند تکاملی آن ها به شدت موثر می باشد.

 • آهنگ بی کلام آرامش بخش
 • آهنگ بی کلام سنتی
 • آهنگ بی کلام پاپ
 • آهنگ بی کلام ورزشی
 • بیت رپ و هیپ هاپ
 • آهنگ بی کلام ایرانی
 • آهنگ بی کلام خارجی

سبک موسیقی بی کلام چیست؟

درک انواع سبک موسیقی به شما در نوشتن موسیقی کمک می کند و بخش بزرگی از تکامل موسیقی شما است. حتی اگر بعضی از سبک ها را دوست ندارید ، هنوز هم مهم است که درک کنید که چه چیزی باعث می شود آنها در ایجاد صدای ویژه خود متفاوت باشند.

انواع سبک های آهنگ بی کلام کدامند؟

در اینجا ما به اختصار به تعدادی از سبک های آهنگ های بی کلام و سازهای سبک های آهنگ بی کلام میپردازیم :

آهنگ بی کلام سبک کلاسیک

این سبک ، سبکی از موسیقی غرب و قاره اروپا میباشد که در سده پانصد میلادی رواج پیدا کرد. از نظر کارشناسان این زمینه ، ریشه اصلی این نوع موسیقی از سنت های مذهبی و سکولاریسم است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله دستگاه شور چیست را بخوانید. موسیقی بی کلام کلاسیک از قرن پنج تا به حال، در دوره های مختلف، ادامه داشته . این دوره ها شامل دوره میانه یا قرون وسطی، دوره دوم رنسانس، دوره سوم باروک، دوره چهارم رومانتیک، دوره ششم مدرن یا قرن بیستم و در آخر دوره هفتم یعنی دوره معاصر میشود.

آهنگ بی کلام سبک کلاسیک

همچنین اولین سیستم نت نویسی و فرم شناسایی آهنگ ها نیز در موسیقی کلاسیک پایه نهاده شد. به همین دلیل موسیقی کلاسیک مادر همه سبک های موسیقی است.از معروف ترین هنرمندان و موسیقی‌دانان تاریخ از جمله موتسارت، یوهان سباستین باخ ، بتهوون، فردریک شوپن و … نیز در این سبک موسیقی شناخته شده اند.

معرفی سبک موسیقی پاپ + بررسی سبک پاپ و هر آنچه باید در این رابطه بدانید

آهنگ بی کلام اکسترنال

سبک موسیقی اکسترال که در فارسی به آن سازگان نیز میگویند، سبکی مرتبط با سبک کلاسیک است که در آن آهنگ توسط یک گروه موسیقی همراه با رهبر، نواخته میشود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سبک های موسیقی پاپ را بخوانید. سمفونی‌های بزرگ و معروف دنیا، همگی جزوی از سبک موسیقی بی کلام ارکسترال هستند. در بسیاری از موسیقی های ارکسترال امروزی از آلات موسیقی الکترونیک نیز استفاده شده است، اما همچنان عناصر اصلی به کار رفته برای اجرای یک آهنگ ارکسترال شامل سازهای زهی (به ویژه ویولن)، سازهای بادی (و بادی چوبی) و همچنین سازهای کوبه ای می باشد.

آهنگ بی کلام سبک لایت

سبک موسیقی بی کلام لایت نوعی از موسیقی های ارکسترال می باشد. ماهیت اصلی این سبک ریتم های آرام و دلنشین است. این سبک موسیقی از قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی آغاز شد و تا امروز ادامه داشته است.به خاطر حال و هوای آرام و ریتم های ملو، به سبک موسیقی لایت، موسیقی آرام هم گفته می شود. این سبک در غرب با عنوان های مختلفی مثل کنسرت و موسیقی خلق و خوی، هم شناخته میشود. در این سبک بیشتر از ساز های گیتار، فلوت و ساکسوفون استفاده میشود.

آهنگ بی کلام سبک لایت

آهنگ بی کلام سبک الکترونیک

موسیقی بی کلام الکترونیک، از موسیقی های مدرن محسوب می شود که توسط سازهای الکترونیکی نواخته و ضبط می شوند. به همین دلیل این دسته بسیار گسترده بوده و زیرمجموعه های زیادی در خود جای داده است.این سبک از دهه ۴۰ رواج پیدا کرده و اولین بار از ادوات از غیر آکوستیک برای ساخت آهنگ ها استفاده شده.آلات موسیقی الکترونیک شامل گیتارهای الکترونیک یا گیتار الکتریک ، انواع و اقسام ارگ ها و کیبوردها ، دایناموفون (تل‌هارمونیوم) اشاره کرد. یانی (Yanni) آهنگساز معروف یونانی، از معروف ترین آهنگسازان سبک موسیقی الکترونیک به حساب می آید.

تفاوت سبک های موسیقی در چیست؟ + بررسی تفاوت موسیقی جاز و موسیقی راک

آهنگ بی کلام سبک آمبینت

موسیقی بی کلام آمبینت یکی از سبک‌های زیرمجموعه موسیقی الکترونیک به است. ریشه اصیل این نوع موسیقی به دهه ۶۰ میلادی بر می گردد و عامل اصلی که این سبک را گسترش داد، ابزار موسیقی سینتی سایزر می باشد.سینتی سایزر نوعی ابزار موسیقی برای ترکیب صداهای مختلف و میکس همزمان آن ها می باشد. سینتی سایزر امروزه حضور خیلی پر رنگی در اغلب ژانرهای موسیقی دارد. از مهمترین ویژگی های سبک موسیقی آمبینت می توان به ریتم های یکنواخت و بعضاً تکراری اشاره کرد.

آمبینت

موسیقی متن فیلم،بازی و سریال

موسیقی بی کلام سبک متن فیلم یا ساندترک ، عنوانی است که به مجموعه آهنگ هایی است که در فیلم سینمایی، سریال، برنامه تلویزیونی و یا بازی های ویدئویی وجود دارد. این موسیقی متن بر اساس سبک و سیاق اثر مورد نظر تولید میشود.معمولاً موسیقی متن فیلم ها در آلبوم هایی کامل جمع آوری می شوند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آر اند بی را بخوانید. در برخی موارد نیز این آهنگ ها در چند دیسک مختلف گردآوری می شوند. اما به مجموعه نهایی تمام این آهنگ ها ساندترک گفته می شود.از مشاهیر بزرگ در زمینه ساخت موسیقی فیلم ها می توان به هانس زیمر ، انیو موریکونه ، ونجلیس و بسیاری دیگر اشاره کرد.

سازها در آهنگ بی کلام کدامند؟

همان طور که از اسمش پیداست ، در این سبک از موسیقی خواننده ای وجود ندارد و آهنگسازان می توانند از این سبک در بقیه سبک های دیگر موسیقی مانند پاپ ، راک ، هیپ هاپ و… استفاده کنند.در این سبک موسیقی (آهنگ بی کلام) از ساز های گوناگونی استفاده می شود که در ادامه مطلب به معرفی سازها در آهنگ بی کلام پرداخته ایم.

 • آهنگ بی کلام با پیانو
 • آهنگ بی کلام با ویولن
 • آهنگ بی کلام با گیتار
 • آهنگ بی کلام با سنتور
 • آهنگ بی کلام با فلوت
 • آهنگ بی کلام با ساکسوفون
معرفی 9 مورد از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی برای افراد مبتدی در سال 2022 + معرفی سخت ترین سبک های موسیقی برای ضبط و میکس

مزایای دانلود آهنگ بی کلام چیست؟

امروزه دانلود آهنگ بی کلام یکی از مواردی است که در بین قشرهای مختلف جامعه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده.بی شک یکی از مهم ترین آرزو ها و آمال ایرانی ها خوانندگی است ، که اکثرا این استعداد فوق العاده بیشتر در زمان کودکی مورد توجه خانواده و اطرافیان قرار می گیرد و همچنین شکوفا می شود.معمولاً این افراد برای ابراز استعداد، در اکثر مجالس خانوادگی، به نوعی استعداد خوانندگی خود را بروز می دهند.

یکی از راه هایی که به شما کمک می کند، در کنار استعداد ذاتی خوانندگی را بهتر و درست تر انجام دهید، تمرین و دانلود آهنگ بی کلام خواننده های مطرح ایرانی در سبک های مختلف موسیقی است. شما با دسترسی به آهنگ بی کلام خواننده های محبوبتان می توانید لحظات لذت بخشی را برای خود و اطرافیانتان خلق کنید و همچنین اگر بخواهید خوانندگی را به صورت حرفه ای تر دنبال کنید، قطعاً دانلود آهنگ بی کلام مسیر شما را برای رسیدن به قله های موفقیت هموارتر خواهد کرد.

آهنگ سبک بی کلام

جالب است بدانید، از این موضوع استفاده های گسترده ای می شود. مطمئناً اولین بار است که از این زاویه به خوانندگی نگاه کرده اید، در ادامه با مثالی به زوایای مختلف این موضوع پرداخته خواهد شد؛ مثلاً شما علاوه بر موارد بالا می توانید به صورت حرفه ای تر، صدایتان را به صورت استودیویی روی آهنگ بی کلام مورد پسندتان ضبط کنید یا از آن در اجراهای زنده استفاده کنید.وب سایت هایی وجود دارد که شما می توانید بعد از ضبط صدای خود، فایل آن را برای تیمشان ارسال کنید تا در قالب یک آهنگ کامل و با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار دهند تا در هر جایی که دلتان خواست از آن استفاده کنید. در ادامه به برخی دیگر از مزایای استفاده از دانلود آهنگ بی کلام پرداخته خواهد شد.

 • صرفه جویی در زمان
 • بیشتر شکوفا شدن استعداد شما
 • صرفه جویی کردن در هزینه های تولید موسیقی
موسیقی چیست؟ + درباره هنر موسیقی، موزیک و انواع آن

نتیجه گیری

در نهایت برای تمام افرادی که به دنبال بهترین موسیقی ها و آهنگ های بی کلام هستند سایت ezmusical.ir را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید از هر خواننده در هر زمینه ای که بخواهید آهنگ های بی کلام خود را سفارش دهید و یا با خرید آهنگ بی کلام مورد علاقه خود می توانید صدای خود را مطابق با خواننده ی اصلیِ اثر، روی آن قرار دهید و در مهمانی ها و جشن های یک موسیقی معروف را با صدای خود خوانندگی کنید و از بهترین لحظات خود نیز بیشترین استفاده را ببرید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با انواع سبک های آهنگ بی کلام آشنا شدید.همچنین از سبک ها آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

تاثیرات موسیقی بی کلام بر حالات روحی انسان چیست؟

یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر روی احساسات و روحیه انسان تاثیرات موسیقی بی کلام است که به طوری خاص روی روحیات یک انسان تاثیر می گذارد که واقعا شگفت زده خواهید شد.جملات بالا وقتی سندیت بیشتری پیدا می کند که شاعر اسطوره‌ای ایران حضرت مولانا هم درباره تاثیرات موسیقی بی کلام اینگونه اظهار نظر کرده اند که به واسطه موسیقی می‌توان با خدا ارتباط بیشتری برقرار کرد و یا حتی انرژی بیشتری از آن گرفت.جالب است بدانید وقتی به موسیقی بی کلام گوش می دهید خیلی راحت‌تر می‌توانید به اجزای موسیقی مانند ملودی ، آکوردها و … توجه کنید و ذهنتان درگیر شعر و صدای خواننده نمی شود و از خود موسیقی لذت ببرید و در واقع تاثیرات موسیقی بیکلام را بیشتر درک کنید.

انواع موسیقی بی کلام ایرانی کدامند؟

بیت رپ و هیپ هاپ، موسیقی بی کلام ارامش بخش، موسیقی بی کلام سنتی، موسیقی بی کلام پاپ، موسیقی بی کلام ورزش

پیشنهاد ما به شما

موسیقی راک

موسیقی راک چیست؟ + معرفی بهترین خواننده های راک ایرانی

سال های میانی دهه‌ی ۱۹۵۰، گونه ای جدید از موسیقی مردم پسند، بوجود آمد که …

دیدگاهتان را بنویسید