سه شنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

معرفی بهترین پیانیست های برتر تمام تاریخ تا به امروز

اگر به پیانو علاقه دارید یا یک پیانیست هستید، خوب است که پیانیست های برجسته تاریخ را بشناسید. در این مطلب با بهترین پیانیست های برتر تمام تاریخ آشنا می شوید.


فهرست مطالب


معرفی ۱۰ پیانیست برتر تمام تاریخ تا به امروز

 یوزف هوفمان (۱۸۷۶-۱۹۵۷)، لهستانی

یوزف یک کودک اعجاب آور و حیرت انگیز لهستانی بود که در ۵ سالگی اولین رسیتال خود را در ورشو برگزار نمود و سپس به اجرای برنامه در سراسر اروپا و آمریکا پرداخت. وی سرانجام در ایالات متحده اقامت گزید و مدیر موسسه موسیقی کورتیس شد. هوفمان به عنوان یکی از برترین پیانیست های عصر خود بسیار مورد احترام بود و علاوه بر نوازندگی پیانو، مخترع و استاد دانشگاه هم بود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله خوش صداترین لیست خوانندگان باکو را بخوانید.

بهترین پیانیست های برتر

پیانو یوزف سرشار از اصالت و زیبایی بود. اجرای او همچنین دارای خودانگیختگی بود که باعث متمایز شدن کار وی با دیگر پیانیست ها می شد. یوزف به ‌عنوان نخستین رئیس دپارتمان آموزش پیانو در مؤسسه موسیقی کرتیس فیلادلفیا انتخاب شد که یک مرکز مهم آموزشی بشمار می رفت. اجراهای بزرگ هوفمان بر شوپن، بتهوون، شومان، لیست و دیگر شخصیت های مهم زمان خود تأکید داشت.

والتر گیزکینگ (۱۸۹۵-۱۹۵۶)، آلمانی

گیزکینگ پیانیست بسیار خوبی بود اما سیاست های وی اعتبارش را لکه دار کرد. در جنگ جهانی دوم او به همکاری با حذب نازی متهم شد و به همین دلیل تا سال ۱۹۵۵ در ایالات متحده قادر به اجرا نبود.

وی سرانجام توانست در ایالات متحده اجرا داشته باشد و با برگزاری کنسرت در سالن کارنگی، مورد استقبال بی سابقه ای قرار گرفت و محبوبیت زیادی کسب نمود.

خواننده های نوستالوژیک اهل ترکیه که در ایران محبوبند + نمونه آهنگ‌ها

ماری پرایا (متولد ۱۹۴۷)، آمریکایی

ماری پرایا پیانیست و رهبر ارکستر آمریکایی بود و استعداد بینظیری در موسیقی داشت. شنیده ها حاکی از آن است که وقتی ماری پرایا در مسابقات پیانوی لیدز ثبت نام کرد، سایر رقبای آمریکایی گمان می کردند که برنده ی حتمی مسابقه هستند. پرایا در آن زمان تنها یک دانش آموز بود اما توانست با اجرای کنسرتو پیانو شماره ۱ شوپن، پیروز مسابقه شود. متانت و اصالت، از نشانه ها و خصوصیات برجسته او بود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله خواننده های قدیمی ترکیه مرد را بخوانید.

ماری عضو افتخاری آکادمی سلطنتی موسیقی لندن می باشد و علاوه بر این، درجه ی نشان امپراتوری بریتانیا را هم دارد. وی تاکنون توانسته است جوایز زیادی کسب کند که یکی از آنها جایزه ولف در هنر است که در سال ۲۰۱۵ موفق به اخذ آن شد.

ویلهلم کمپف (۱۸۹۵-۱۹۹۱)، آلمانی

هسته اصلی موسیقی ویلهلم کمپف، موسیقی عالی سنتی آلمان بود. بعبارت دیگر می توان گفت که وی یکی از شارحان برجسته سنت آلمانی موسیقی قرن بیستم است. اگرچه او در طول زندگی هنری خود آثار باخ، موتزارت، شومان و برامس را اجرا کرد اما بیشتر شهرت خود را به خاطر تعبیر خاصی که از آثار بتهوون و شوبرت داشت و سونات هایی که از این دو آهنگساز اجرا کرد، بدست آورد.

بهترین پیانیست های برتر

کمپف ظرافت و احساس خاصی در کار خود داشت و با صمیمت و تمرکز زیاد توانست به شخصیتی جذاب و دوست داشتنی تبدیل شود.

ادوین فیشر (۱۸۶۰-۱۹۶۰)، سوئیسی

ادوین فیشر هم یکی از مشهورترین نوازندگان قرن بیستم است. وی یک پیانیست با استعداد، رهبر ارکستر و مربی موسیقی بود و به احیای موسیقی باخ و موتزارت پرداخت. او در زمانی اینکار را کرد که چنین اجراهایی به ندرت در برنامه های کنسرت برگزار می شد.

موسیقی راک چیست؟ + معرفی بهترین خواننده های راک ایرانی

فیشر از بزرگترین مفسران تک ‌نوازی در قرن بیستم بود. بسیاری از افراد او را یکی از نوابغ نوازندگی پیانو در دوران معاصر می ‌دانند.

اگرچه نواختن او از نظر فنی بی نقص نبود اما با لحنی کاملاً معجزه آسا، گرمای خود را حفظ می کرد. نوازندگی او هم در نقاط اوج و هم قسمت های ملایم موسیقی، خاص و جذاب بود. فیشر از شاگردان مارتین کراوزه بود. از طرفی آلفرد برندل از شاگردان فیشر بود که بسیار شخصیت و تبحر او را تحسین می کرد.

رادو لوپو (متولد ۱۹۴۵)، رومانیایی

بهترین پیانیست های برتر

رادو لوپو پیانیست رومانیایی است در اوایل دهه ۱۹۷۰ و پس از پیروزی در مسابقات مهمی از جمله ” قابت بین‌المللی پیانوی ون کلایبرن” (۱۹۶۶) و ” رقابت بین‌المللی پیانوی لیدز” (۱۹۶۹) به شهرت رسید. با اینحال سبک عملکرد و نوازندگی او بسیار فراتر از چیزی است که ما به عنوان یک برنده معمولی مسابقه تصور کنیم.

لوپو یک پیانیت بی تکلف است و برخلاف برخی از همکاران جوان خود، بسیار بی ریا و ساده رفتار می کرد. رادو در دانشگاه ملی موسیقی بخارست تحصیل کرد و بعدها از شاگردان لئوپولد گودوفسکی شد. او یکی از عمیق ترین مفسران امروزی برامس، بتهوون، موتزارت و شوبرت است. لحن موسیقی او بسیار زیبا، گیرا و جذاب است و به دلیل این هنر نوازندگی، مورد ستایش افراد بسیاری واقع شده است.

ایگناز فریدمن (۱۸۸۲-۱۹۴۸)، لهستانی

فریدمن در سال ۱۸۸۲ در لهستان متولد شد و از بهترین مفسران “عصر طلایی” شوپن و بسیاری آهنگسازان دیگر بود. احساس ذاتی او نسبت به ریتم های لهستانی شوپن و ملودی های اپرا، شبیه هیچ کس نبود.

موسیقی هیپ هاپ چیست؟ + آشنایی با سبک هیپ هاپ

او شاگرد پیانیست و معلم بزرگ لهستانی، تئودور لشه‌تیتسکی بود. تئودور در مورد او می گفت “فریدمن از نظر فنی از من پیشی گرفته است”. فریدمن در طول چهار دهه فعالیت برجسته به یک معلم قابل احترام، آهنگساز، تنظیم کننده و یک ویراستار تبدیل شد.

فریدمن مانند آلفرد کورتو (پیانیست شماره ۵ این لیست) این توانایی حیرت انگیز را داشت که صدای پیانو را به چیزی شبیه صدای انسان تبدیل کند.فریدمن به دلیل بروز یک مشکل عصبی در دست چپش در سال ۱۹۴۳ بازنشسته شد. او در سال ۱۹۴۸ در استرالیا و در زمانیکه در زمان آغاز جنگ جهانی دوم در یک تور بود، درگذشت.

کریستیان زیمرمن (متولد ۱۹۵۶)، لهستانی

کمتر هنرمندی را می توان شناخت که مانند کریستیان زیمرمن، در زمان نوازندگی پیانو اینقدر آرام و خونسرد باشد. او حتی در پراکنده ترین نت های شوپن، برامس و لیست نیز خونسردی و وضوح فنی مطلق خود را حفظ می کند. گرچه دستان وی به طور غیرطبیعی بزرگ نیستند اما انگشتان بلندی دارد که به تسلط بیشتر او کمک می کند.

بهترین پیانیست های برتر

خلوص و اصالت، مهمترین ویژگی های اجرای کریستیان هستند. او تا کنون برنده ی جوایز زیادی شده است و در رقابت های مختلف (مانند رقابت بین‌المللی نوازندگی پیانو شوپن) مقام اول را کسب نموده است. بسیاری از افراد او را یکی از بهترین نوازندگان زنده ی پیانوی جهان می دانند.

آرتورو بندتی میکلانجلی (۱۹۹۵- ۱۹۲۰)، ایتالیایی

اجرای آرتورو بندتی میکلانجلی از ویژگی های فوق العاده و فراموش نشدنی برخوردار بود که تلفیقی از تسلط پیانیستی بی عیب و نقص و هیجان انگیز او را نشان می داد. او پای خود را از قوانین معمول و ساده پیانو فراتر نهاد و صداهای زیبا و بی نقصی تولید نمود.

آشنایی با ارتباط رنگ ها با نت های موسیقی + بررسی رنگ نت های موسیقی

هنر نوازندگی او خارق العاده بود و با دقت و ظرافت خاصی ساخته می شد. او از لحاظ تکنیکی، فراتر از دیگر پیانیست های هم عصر خود بود. رپرتور میکلانجلی طی سالهای متمادی با دقت زیاد انجام شد. برخی کنسرتوهای موتزارت و سونات های بتهوون و آثاری از شومان (کنسرتو، کارناوال)، برامس، راول ، دیبوسی، گریگ (کنسرتو) و به ویژه شوپن بارها و بارها در برنامه های کنسرت وی اجرا شدند.

امیل گیللس (۱۹۱۶-۱۹۸۵)، روسی

امیل گیللس با سویاتوسلاو ریختر (پیانیست شماره ۴ این لیست)، هم عصربوده است. گیللس پیانیستی بسیار متفاوت بود و به همین دلیل یکی از بهترین نوازندگان پیانو قرن بیستم بشمار می آید. امیل و سویاتوسلاو معلم های مشترکی مانند هاینریش نویهاوس داشتند و به همین دلیل سبک های آنها شباهت های زیادی با هم داشت. اجراهای گیللس سرشار از انرژی و زندگی بود و هیجان زیادی در بین تماشاچیان ایجاد می نمود.

گیللس پیانو را از کودکی و در سن پنج سالگی آموخت. وی نزد یک معلم اوکراینی بنام “یاکوف تکاچ” آموزش دید. پس از آن به “کنسرتوار اودسا” رفت و از شاگردان هاینریش نویهاوس و لئوپولد گودوفسکی شد.

آثار امیل بیش از هر چیز نشانگر ظرافت حیرت انگیز و تبحر او در نوازندگی پیانو است. کنسرتهای برامس او بهمراه اوگن جوخوم، جزء کنسرت های ماندگار تمام دوران ها محسوب می شود. امیل به پاس فعالیت های ارزشمندی که در موسیقی انجام داده است، جوایز زیادی کسب نموده که یکی از آنها جایزه هنرمند مردمی اتحاد جماهیر شوروی می باشد. او موفق به دریافت نشان لنین هم شد.

مجال با آلبوم جدیدش تَشَری به کم‌کاری‌های فرهنگی زد!

سخن پایانی

شما در این مقاله با بهترین پیانیست‌های برتر تمام تاریخ تا به امروز آشنا شدید. همچنین از بیوگرافی آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

بهترین گروه موسیقی جهان کدام گروه است؟

پاسخ به این سوال با توجه به علاقه موسیقیایی شما متفاوت است. اما در مجموع می‌توانیم گروه Pink Floyd، گروه Metallica، گروه The Beatles و گروه BTS را جزء بهترین گروه های موسیقی دنیا بدانیم

محبوب‌ترین و بهترین خواننده جهان در سال ۲۰۲۱ چه کسی است؟

در سال ۲۰۲۱ د ویکند توانست با کسب ۱۰ جایزه Billboard Music Awards و ۵ جایزه iHeartRadio Music Awards از جمله بهترین خواننده سال، عنوان بهترین خواننده جهان در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص دهد.

پیشنهاد ما به شما

موسیقی هیپ هاپ

موسیقی هیپ هاپ چیست؟ + آشنایی با سبک هیپ هاپ

یکی از سبکهای مطرح در موسیقی، هیپ هاپ ( hip-hop music) است که در بین …

دیدگاهتان را بنویسید