شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳
تشکیل گروه موسیقی

چگونه یک گروه موسیقی تشکیل دهیم؟ + راهنمای جامع و نهایی تشکیل گروه موسیقی

حتما اکنون که در حال مطالعه این مقاله هستید، مهارت‌های لازم را کسب کرده‌اید و دوست دارید از این به بعد به همراه گروه به تولید موسیقی بپردازید. پیوستن به یک گروه، راحت‌ترین راه برای رسیدن به هدف‌تان یعنی اجرای موسیقی به همراه گروه است. با این کار، شما شانس آن را دارید که روی استیج مقابل هواداران، موسیقی اجرا کنید.البته این را هم در نظر داشته باشید که پیدا کردن و پیوستن به گروهی که موسیقی مورد علاقه شما را تولید کنند، کار سخت است. بنابراین بهتر است به یک گروه ملحق شوید یا گروه خودتان را تشکیل دهید؟ بیائید مزایا و معایب هر یک را مورد بررسی قرار دهیم تا راحت‌تر بتوانید در این مورد تصمیم‌گیری کنید.


فهرست مطالب


بررسی مراحل تشکیل گروه موسیقی

ممکن است شما هم جزء نوازندگانی باشید که بعد از چندین سال تمرینات شخصی نوازندگی، به فکر تشکیل یک گروه موسیقی افتاده باشید. چه بخواهید یک گروه موسیقی تشکیل دهید که تنها اجرای زنده داشته باشید و یا اینکه هدفتان از تشکیل گروه ضبط ایده هایتان در استودیو باشد ، در هر دوصورت نیاز دارید که نکاتی را در این باره بدانید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله تئوری موسیقی چیست  را بخوانید.

پیدا کردن نوازنده برای گروهتان

قبل از شروعِ یکی از لذت بخش ترین تجربه های موسیقیایی که یک نوازنده می‌تواند داشته باشد، بسیار مهم است که برای یافتن افراد مناسب وقت بگذارید. اولویت اول در انتخاب افراد نوازنده گروهتان داشتن اشتراکهای شخصیتی و همچنین نقطه نظرات مشترک در سبکی که قرار است گروه موسیقی خود را تشکیل دهید می‌باشد.

بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: آشنایی با خوش صداترین لیست خوانندگان باکو

بستگی به ژانری که می‌خواهید در آن به فعالیت بپردازید ، می‌بایست سازبندی گروه را در ابتدا مشخص کنید. برای مثال یک گروه راک نیاز به حداقل یک گیتاریست ، بیسیست و درامر دارد که ممکن است بنا بر تشخیص خودتان نوازندگان دیگری هم مانند کیبورد پلیر یا هر ساز دیگر را به گروهتان دعوت کنید.

تشکیل گروه موسیقی

بعد از اینکه از طریق دوستان یا انتشار آگهی نوازندگان مورد نظر را پیدا کردید ، جلسه ای تشکیل و در آن به صحبت در مورد تجربیات نوازندگی و علائق موسیقیاییتان بپردازید تا مطمئن شوید که برای تشکیل یک گروه موسیقی با یکدیگر هم فکر و هم سلیقه هستید. آشنا شدن با دیگر افراد گروه یک فرآیند فوق العاده مهم بوده به طوری که شناخت اجتماعی یکدیگر به همان اندازه مهم است که یکدیگر را از نظر موسیقیایی بشناسید. برای کسب آگاهی بیشتر درباره اسامی خواننده های مرد ترکیه بیشتر بخوانید.

انتخاب قطعات و آماده کردن پارتیتور

هدفتان از تشکیل یک گروه موسیقی چیست؟ اجرای باز نوازی از موسیقی های مورد علاقه تان؟ یا ایده هایی برای ساخت موسیقی در سر دارید و می‌خواهید آنها را عملی کنید؟ جوابتان به سوالهای بالا هر چه که باشد، برای شروع تمرینات گروهتان نیاز به پارتیتور خواهید داشت تا بتوانید اطلاعاتی از قبیل نوع تنظیم موسیقی و کلیاتی که نوازندگان می‌بایست اجرا کنند را در اختیار آنها بگذارید. البته ممکن است جزء نوازندگان با تجربه و حرفه ای باشید به طوری که در حین اجرای تمرین تصمیم به تنظیم موزیک مورد نظرتان بگیرید.

به طور کلی نوشتن موسیقی و تنظیم مورد نظرتان بر روی کاغذ ، باعث خواهد شد تا تسلط بیشتری بر روی قطعه مورد نظرتان داشته و در حین تمرین مطمئن تر و با کیفیت تر عمل کنید. ممکن است پارتیتور قطعه مورد نظرتان فقط شامل توالی های آکورد، پاساژها و نوع ساز بندی باشد و یا اینکه برای هر نوازنده یک پارتیتور مجزا با جزئیات مورد نظر باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله انواع سبک موسیقی را بخوانید.

سبک‌موسیقی مورد علاقه شما کدام است؟ + آشنایی با تمام سبک‌ های موسیقی

برنامه تمرینی منظم و رزرو محلی برای تمرین

قائدتا برای شروع تمرینات گروه موسیقیتان نیاز به محلی برای تمرین خواهید داشت. البته که در هر جایی نمیتوان تجهیزات موسیقی تان را از قبیل آمپلی فایرها ، درامز و یا دیگر تجهیزاتتان را مستقر کنید چرا که در ابتدا نیاز به فضایی کافی برای تجهیزات و یا مستقر شدن افراد گروه خواهید داشت.

اجرای تمرینات یک گروه موسیقی می تواند سر و صدای زیادی ایجاد کند پس انتخاب یک محل مناسب مانند زیر زمین محل زندگیتان در صورتی که دارای فضایی باز باشد ، می تواند بسیار مناسب بوده تا بتوانید به راحتی و بدون نگرانی از شدت صدای حین تمرینتان به اجرا بپردازید.

رزرو استودیو

اگر چنین محلی برای تمریناتتان در اختیار ندارید بهترین گزینه رزرو استودیوهای موسیقی مخصوص تمرین است که به راحتی با هماهنگی روز و ساعت تمرین با مسئول استودیو می‌توانید در موئد مقرر در استودیو حاضر شده و از تجهیزات استودیو استفاده نمایید. درباره بررسی بهترین کتاب آموزش تئوری موسیقی و مبانی موسیقی بیشتر بخوانید.

بدون شک تجربه تمرین در یک استودیوی موسیقی به مراتب بسیار با کیفیت تر و راحت تر خواهد بود چرا که به عنوان مثال اگر در گروهتان یک درامر داشته باشید می توانید بدون دغدغه از حمل درامزتان ، از درامز داخل استودیو استفاده کنید.

تشکیل گروه موسیقی

تجهیزات استودیو از قبیل میکسر، مانیتورینگها و آمپلی فایرها کمک شایانی در شنیدن صدایی بهتر از تمریناتتان نموده و تجربه ای لذت بخش برایتان فراهم می‌کند. هماهنگ کردن روزها و ساعت تمرین با دیگر افراد گروه بسیار مهم بوده که می‌توانید یک نفر از اعضا گروه را برای سازمان دهی برنامه تمرینی تعیین کنید. بدون شک داشتن یک برنامه تمرینی منظم و ممارست در تمرینات می‌تواند نتایج شگفت انگیزی را برایتان به وجود بیاورد.

درست و اصولی تمرین کنید

برای داشتن یک گروه موسیقی داشتن حداقل یک فرد با گوش موسیقیایی با تجربه نقش مهمی را در پیش بردن گروه ایفا خواهد کرد. یک گوش موسیقیایی با تجربه خواهد توانست در حین تمرین گروه، ضعفها را تشخیص داده تا بتوانید آنها را مرتفع کنید.

به عنوان مثال یک فرد با تجربه در زمینه شنیداری می‌تواند کوک نبودن سازها، خارج از ضرب بودن و دیگر المانهای مهمی که در حین اجرای گروهی موسیقی باید رعایت کرد را تشخیص دهد. تمرینات گروه نقشی حیاتی داشته و به طور مستقیم با کیفیت صدا دهیِ اجرای اصلیتان در ارتباط است.

در حین تمرین موقعیت نشستن یا ایستادن افراد گروه را طوری تنظیم کنید که با یکدیگر ارتباط چشمی داشته تا بتوانید در حین اجرا با یکدیگر در تعامل باشید چرا که تنها در این صورت خواهید توانست به صورت گروهی ، یک موسیقی زیبا و هماهنگ را اجرا کنید. ممکن است بعضی از نوازندگان در اجرای قسمتهایی از موسیقی به اندازه کافی تسلط نداشته باشند که مشخصا می‌بایست بیشتر به تمرینات شخصی پرداخته تا بتوانند با گروه همراهی درستی داشته باشند.

برای گروهتان یک اسم پیدا کنید

با اعضای گروه مشورت کرده و ایده های آنها را برای نام گذاری گروهتان بر روی کاغذ یادداشت کنید و در نهایت با توافق همگی اعضای گروه یک نام مناسب از لیستتان انتخاب کنید. بعد از انتخاب نام مورد نظرتان می توانید اقدام به طراحی یک لوگو یا تایپوگرافی برای آن کنید.

ایجاد صفحه های سوشال مدیا مانند اینستاگرام و یوتیوب در کنار اینکه باعث دیده شدنتان خواهد شد باز خورد خوبی هم برای اعضا گروه خواهد داشت. می توانید از تمریناتتان ویدئو و عکس تهیه کرده و در صفحه تان منتشر کنید و به مرور طرفدارانی برای گروهتان پیدا کنید.

ملودی چیست؟ + ویژگی ها و روش استفاده از آن در موسیقی چگونه است؟

اجراهای خود را ضبط کنید

هیچ چیز به اندازه ضبط کردن و گوش کردن مجدد تمریناتتان نمی تواند مشکلات و ضعفهای اجرایتان را نمایان کند. اگر موسیقی جدیدی برای گروه نوشته اید می‌بایست دموی آن را ضبط کنید تا بتوانید با رفع ضعفها و مشکلات بر هر چه بهتر شدن آن ایده پردازی کنید.

بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: خواننده های سنتی قدیمی مرد ایرانی

جدای از همه این نکته ها اگر جزء گروههایی هستید که خودتان آهنگسازی و تنظیم موزیکهای گروه را انجام می‌دهید، باید حتما دموی موزیکهایتان را ضبط کنید تا بتوانید با ارائه آن به شرکتها و موسسات سرمایه گذار ،برای ضبط استودیویی و حرفه ای موزیکهایتان اسپانسر جذب کنید.

به دنبال مکانی برای اجرای موزیکهایتان باشید

اگر قصد دارید اولین اجرای زنده گروهتان را تجربه کنید ، کافه های موسیقی می‌تواند بهترین گزینه باشد. پیدا کردن یک سالن کوچک یا کافه هایی که در آنها گروه های موسیقی به اجرای موزیک می‌پردازند کار دشواری نیست. از جَز کافه ها گرفته تا پلاتوهایی که مخصوص اجراهای تئاتر و موسیقی هستند و یا اجاره یک فضای خصوصی برای اجرایتان همگی می‌توانند گزینه های خوبی باشند. ممکن است گروه شناخته شده ای باشید و طرفدارانی پیدا کرده باشید که در این صورت می‌توانید سراغ سالنهای آمفی تئاتر یا کنسرت رفته و برای رزرو سالن با مسئولین مربوطه صحبت کنید.

به دنبال اسپانسر برای ضبط آلبومتان باشید

اگر به معروفترین گروههای موسیقی در همه دوران ها نگاهی بیندازید، خواهید دید که هیچ گروه موسیقی در تاریخ وجود نداشته  که از خود آلبومی را ضبط و منتشر نکرده باشد.  به عنوان یک گروه موسیقی واقعی و رسمی ، شما باید موزیکهایتان را به صورت حرفه ای ثبت کرده و منتشر کنید. در غیر این صورت نمی توانید انتظار داشته باشید که شما را با عنوان یک گروه رسمی بشناسند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آموزش تئوری موسیقی را بخوانید.

اگر جزء افرادی هستید که توان مالی لازم برای هزینه های مربوط به ضبط موزیکهایتان در یک استودیوی استاندارد را دارید، این عنوان چندان اهمیت برایتان نخواهد داشت. اما اگر غیر از این باشد گروه شما نیاز به یک شخص یا موسسه سرمایه گذار خواهد داشت چرا که هزینه های ضبط یک آلبوم موسیقی در استودیو می‌تواند بسیار زیاد باشد. ضبط آلبوم موسیقی کاریست طاقت فرسا و هزینه بر که ممکن است ماهها یا سالها به طول بیانجامد.

البته که امروزه با ظهور موسیقی های تجاری ، شاید نتوان برای هر ژانری از موسیقی، اسپانسر پیدا کرد و این در حالی است که بسیاری از گروه های معروف تاریخ موسیقی، در ابتدا مورد استقبال شرکتهای سرمایه گذار قرار نگرفته اند. داشتن ایده های ناب و خلاقانه برای موزیکهایتان احتمال پیدا کردن سرمایه گذار را به مراتب بیشتر خواهد کرد.

مزایا و معایب پیوستن به گروه موسیقی چیست؟

مزایا:

پیوستن به گروه، مزایای خاص خودش را دارد. وقتی شما به گروهی ملحق می‌شوید، شانس این را دارید که با موزیسین‌های مورد علاقه‌تان به اجرای موسیقی مشغول شوید. تصورش را کنید… شما می‌توانید با موزیسین‌های حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید و از تجارب آن‌ها برای بهتر شدن در حرفه خودتان بهره‌مند شوید.

ناگفته نماند که یکی از بزرگ‌ترین مزایای پیوستن به گروه آن است که شما به طور مرتب روی صحنه حاضر می‌شوید و به این طریق می‌توانید در زمینه اجرای زنده، مهارت و تجربه ارزش‌مندی کسب کنید. این نوع گروه‌ها معمولا به واسطه سابقه‌ای که دارند، با آژانس‌های مسافرتی و صاحبان سالن‌های موسیقی ارتباطات نزدیک و خوبی دارند. همین ارتباطات نزدیک به آن‌ها این امکان را می‌دهد که در بهترین سالن‌ها، بهترین اجراها را ارائه دهند.

معرفی 9 مورد از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی برای افراد مبتدی در سال 2022 + معرفی سخت ترین سبک های موسیقی برای ضبط و میکس

معایب:

پیوستن به یک گروه بدان معناست که شما نمی‌توانید هم‌گروهی‌هایتان را خودتان انتخاب کنید و این یکی از عوامل محدود کننده است. با پیوستن به گروه، شما در حال ورود به جمعی هستید که هر یک از اعضای این جمع، احتمالا مدت زیادی را با هم بوده‌اند و روابط تنگاتنگ و نزدیکی با یک‌دیگر دارند و این شما هستید که باید یاد بگیرید خودتان را با آن‌ها وفق دهید و هماهنگ کنید.

قبل از ورود به گروه، شما هیچ اطلاعاتی در مورد خصوصیات شخصیتی اعضا ندارید؛ در نتیجه ممکن است اعضای گروه خون‌گرم باشند و شما از ارتباط و هم‌کاری با آن‌ها حس خوبی داشته باشید یا در مقابل، اعضای گروه مشکلات شخصی و شخصیتی داشته باشند که در این صورت یا باید با آن‌ها کنار بیائید و یا گروه را ترک کنید. از این‌ها گذشته، به عنوان یک عضو جدید، در ابتدا بعید است در انتخاب آهنگ، حین جلسات تمرین و اجرا و… عملکرد چشم‌گیری داشته باشید. اگر فکر می‌کنید این گروه برای شما مناسب نیست، می‌توانید به راحتی از آن خارج شوید و به دنبال گروه بهتری بگردید.

مزایا و معایب تشکیل گروه موسیقی چیست؟

مزایا:

اگر می‌خواهید آزادی عمل بیشتری داشته باشید و همان موسیقی که دوست دارید را تولید کنید و در سالن‌هایی که ترجیح می‌دهید، به اجرای برنامه بپردازید، بهترین راه ممکن برای دست‌یابی به این اهداف، تشکیل گروه موسیقی است.

برای تشکیل گروه، باید اعضای جدید را به گروه دعوت کنید. هنگام دعوت اعضا به گروه می‌توانید موزیسین‌هایی که مهارت و تجارب بیشتری دارند و حس می‌کنید مناسب گروه‌تان هستند را برگزینید. شما به عنوان سرپرست گروه می‌توانید سیاست‌ها و جهت کلی گروه و مواردی مانند اندازه و تعداد اعضای گروه، انتخاب آهنگ، شخصیت گروه، سالن‌های اجرا و زمان و مکان تمرینات و… را تعیین کنید.

معایب:

چون شما بنیان‌گذار و سرپرست گروه هستید، باید تمام مسئولیت‌های گروه را [تا زمانی که آن‌ها را به شخص دیگری واگذار نکرده‌اید] بر عهده بگیرید. این بدان معناست که شما بایستی ضمن تقبل هزینه‌های اولیه، گروه را مدیریت کنید، با آژانس‌های مسافرتی در ارتباط باشید و امور مربوط به تبلیغات را نیز انجام دهید. به بیان دیگر، مدیریت گروه یعنی جستجو و دعوت موزیسین‌های با استعداد به گروه، حفظ موفقیت‌ها و روابط در گروه، تبلیغات اجراها و در نهایت مدیریت شخصیت گروه.

وقتی یک سالن را اجاره می‌کنید، تمام مسئولیت‌های قرارداد بر عهده شماست و باید اطمینان دهید که گروه می‌تواند به تعهدات پایبند باشد. معمولا بنیان‌گذار گروه به عنوان سرپرست گروه شناخته می‌شود و باید بتواند گروه را مدیریت کند. اگر تمایلی به انجام این امور ندارید، می‌توانید مسئولیت انجام این قبیل کارها را به شخص دیگری واگذار کنید. با همه این‌ها، ممکن است در بحرانی‌ترین شرایط، جایگزینی اعضا یا انحلال گروه کار سختی برای شما باشد؛ چرا که برای تشکیل گروه، سرمایه‌گذاری شخصی بزرگی را انجام داده‌اید.

قبل از انجام هر کاری، به دنبال گروه‌های موسیقی محلی بگردید و تجربه کسب کنید. از هر فرصتی برای ارتباط و گفت‌وگو با موزیسین‌ها بهره ببرید. در صورت امکان، با هر یک از گروه‌های محلی که پیدا کردید، به ملاقاتی را ترتیب دهید و به اجرای موسیقی بپردازید. با این کار می‌توانید رنگ صوتی و سطح هر گروه را درک کنید و تصمیم بهتری را اتخاذ کنید. پس از انجام این کارها، اگر گروه خوبی را پیدا نکردید یا احساس کردید در بین گروه‌های موسیقی محل زندگی‌تان خلاء وجود دارد، دست به کار شوید و این خلاء را با تشکیل گروه موسیقی خودتان پر کنید.

هنگام مصاحبه و تست موزیسین‌ها باید به چه مواردی توجه کنید؟

در این قسمت، به ۸ خصوصیت اصلی که یک عضو جدید باید آن‌ها را داشته باشد، اشاره کرده‌ایم.

سمپل ریت، بیت ریت و عمق بیت به چه معناست؟ + روش PCM چیست؟

وقت‌شناسی

ممکن است بدیهی و حتی احمقانه به نظر برسد اما میلیون‌ها موزیسین درجه یک در دنیا وجود دارند که وقت شناس نیستند. آن‌ها معمولا دیر می‌رسند، زیاد می‌خوابند، در جلسه تمرینات غیبت می‌کنند و… . اگر یک موزیسین به هر دلیل مانند خرابی ماشین، تمام شدن بنزین و… نتواند خودش را به موقع به جلسه مصاحبه برساند، بدانید که این رفتارها و بدقولی‌ها به یک روند عادی و روزمره بدل خواهند شد و هر روز این مشکلات را با وی خواهید داشت.

اگر این موزیسین یک نابغه تمام عیار باشد، اوضاع بدتر هم می‌شود؛ چرا که همیشه می‌ترسید اگر او را رها کنید، نتوانید شخصی مانند او جایگزین کنید. هیچ چیزی در یک گروه موسیقی بدتر از این نیست که موزیسین‌ها غیبت کنند و مجبور باشید همیشه دنبال آن‌ها بگردید!

انطباق با جریان و سبک کاری گروه

آیا آهنگ‌ها را کاور می‌کنید یا قطعات خودتان را تولید می‌کنید؟ آیا معمولا از بداهه‌سازی استفاده می‌کنید؟ آیا به صورت گروهی ترانه‌سرایی می‌کنید یا ترانه‌سرا، ترانه‌ای را می‌نویسد و سایر اعضا وظایف خودشان را انجام می‌دهند؟ بعضی گروه‌ها آهنگ‌هایشان را به صورت مستقل در خانه‌هایشان تمرین می‌کنند و بعد از یادگیری آن، دور هم جمع می‌شوند و هر کس قطعه مربوط به خودش را اجرا می‌کند.

بعضی گروه‌های دیگر نیز دور هم جمع می‌شوند و در یک فرآیند مشترک و با هم‌کاری یک‌دیگر، به صورت بداهه آهنگ جدیدشان را خلق می‌کنند. بگذریم… جریان و سبک کار شما به هر شکلی که هست، آن را به طور دقیق برای موزیسین‌هایی که می‌خواهید جذب‌شان کنید شرح دهید. با این کار می‌توانید اطمینان حاصل کنید که آیا این فرد می‌تواند با این شرایط کار کند یا خیر. شما همچنین به سرعت می‌توانید متوجه شوید که این فرد انتقادپذیر است یا خیر.

توانایی اجرا در سبک‌های مختلف موسیقی

همه ما موزیسین‌های مستعد و توان‌مندی را دیده‌ایم که سبک مورد علاقه‌شان را به بهترین شکل اجرا می‌کنند اما وقتی با سبکی جدید مواجه می‌شوند، کنار می‌کشند یا ناامید می‌شوند. یک نوازنده درام را در نظر بگیرید. اگر سبک مورد علاقه این نوازنده Funk باشد، ممکن است نتواند به خوبی آهنگ‌هایی در سبک Ballad را اجرا کند. بهترین نوازندگان وقتی با سبک‌های متفاوت روبه‌رو می‌شوند، به خوبی از پس اجرای آن‌ها بر می‌آیند. بدیهی‌ست که این‌گونه موزیسین‌ها برتر از موزیسین‌هایی هستند که فقط می‌توانند تعدادی سبک محدود را اجرا کنند.

حضور قوی روی استیج

ممکن است سبک موسیقی گروه شما به گونه‌ای باشد که نیازی به مهارت‌های حضور روی استیج نداشته باشید و در نتیجه این مهارت‌ها برای شما اهمیت چندانی نداشته باشند. برای اغلب گروه‌های موسیقی، این مهارت‌ها و در واقع جلوه بصری اجرای زنده بسیار مهم است. برای کسب مهارت‌های حضور صحنه‌ای نیاز نیست که حتما روی استیج حضور داشته باشید.

در جلسه تمرینات، علاوه بر تمرین موسیقی، باید خودتان را برای حضور روی استیج آماده کنید. موزیسین‌هایی که حضور صحنه‌ای خوبی دارند، به طور هم‌زمان به ساز و اطراف‌شان توجه دارند. بنابراین برای آن که بتوانید روی استیج، قوی ظاهر شوید، باید از سازهایی استفاده کنید که با آن‌ها راحت هستید. اگر یک موزیسین بتواند حین اجرای موسیقی، با طرفداران و سایر اعضا ارتباط چشمی مؤثری برقرار کرده و اتفاقات پیرامونش را به خوبی درک کند، قطعا به بهترین شکل روی استج حاضر خواهد شد.

اگر موزیسین حین مصاحبه مدام پائین را نگاه می‌کرد و جنب‌وجوش مناسبی نداشت، احتمالا روی صحنه هم به همین شکل حاضر خواهد شد. گر چه ممکن است گروه شما مشکلی با این مسأله نداشته باشد اما بهتر است قبل از دعوت وی به گروه، از این موضوع باخبر باشید.

رفتار و نگرش درست

در یک طرف موزیسین‌های با استعداد جوانی قرار دارند که هیچ ایده‌ای برای ادامه هم‌کاری با گروه ندارند و در طرف دیگر، موزیسین‌های با تجربه و تندخویی قرار دارند که فقط به دریافت حقوق و دست‌مزدشان فکر می‌کنند. شما به نوازنده‌ای نیاز دارید که میان این دو گروه قرار داشته باشد. یعنی هم تجربه و استعداد داشته باشد و هم اخلاق حرفه‌ای را رعایت کند. اگر یک نوازنده بتواند از پس اجرای انواع موسیقی بر آید و از انجام این کار رضایت داشته باشد، نشانه خوبی‌ست اما چیزی که باید علاوه بر این در نظر بگیرید، خصوصیات شخصیتی وی است.

آشنایی با ارتباط رنگ ها با نت های موسیقی + بررسی رنگ نت های موسیقی

آیا گروه شما چشم‌انداز سیاسی، مذهبی یا اجتماعی دارد؟ آیا نوازنده تازه وارد برای هماهنگی و انطباق با گروه، باید یک آنارشیست، طرفدار محیط زیست یا پوچ‌گرا باشد؟ احتمالا باید از ابتدا به روشنی در مورد این موضوعات صحبت کنید. در غیر این صورت، عضو تازه وارد ممکن است با طعنه و تمسخر سایر اعضا روبه‌رو شود. اگر اعضا با شوخی‌های کنایه‌آمیز یک‌دیگر را آزار می‌دهند، شاید بهتر باشد در جلسه مصاحبه به صراحت در مورد این مسائل بحث کنید. شما باید ویژگی‌های شخصیتی نوازنده تازه وارد را بهتر بشناسید. باید بدانید که آیا وی در مقابل شوخی‌های کنایه‌آمیز چه واکنشی دارد. آیا ناراحت می‌شود؟ مقابله به مثل می‌کند؟ یا اصلا برایش مهم نیست؟

تصور کند گروه شما عالی و با تجربه است.

گروه شما باید دقیقا مانند یک مصاحبه استخدامی عمل کند. این بدان معناست که گروه شما باید برای نواختن با نوازنده تازه وارد کاملا آماده باشد. در واقع شما باید قبل از رسیدن وی همه چیز را آماده کنید، سازها را کوک کنید و در یک کلام برای اجرای موسیقی آماده باشید.

توانایی اجرا در حالت هوشیاری

متأسفانه رابطی ناراحت کننده و نزدیکی بین موسیقی و الکل وجود دارند. در این بین، گروه‌های بی‌شماری به دلیل استفاده از نوشیدنی‌های الکلی و [بدتر از آن] مواد مخدر، منحل شده‌اند. افرادی که در استفاده از الکل و مواد مخدر زیاده‌روی می‌کنند، این کار را کاملا طبیعی می‌دانند.

اگر عضو تازه وارد، در جلسه مصاحبه از شما تقاضای الکل کرد یا با خودش الکل آورده بود و حین مصاحبه الکل نوشید، این را به عنوان یک نشانه بد و امتیاز منفی در نظر بگیرید. این موضوع در مورد خودتان هم صدق می‌کند. یعنی اگر خودتان هم عادت به نوشیدن الکل دارید، این به منزله یک امتیاز منفی و رذیلت به شمار می‌آید و باید این عادت خطرناک را کنار بگذارید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با چگونگی تشکیل گروه موسیقی آشنا شدید.. همچنین از مزایا و معایب آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

کدام سن برای تست دادن کی پاپ مناسب است؟

در پاسخ به سوالات متداول کی پاپ و این سوال باید گفت درست است کمپانی‌ها سن خاصی را مد نظر ندارند، اما بهترین بازه سنی برای تست دادن ۱۳ تا ۲۰ سال است. چون در این سن به راحتی می‌توانید کارآموزی کنید و تمام آموزش‌ها را به خوبی بلد باشید. اگر اجازه پدر و مادر را ندارید بهتر است تا ۱۸ سالگی صبر کنید.

در تست آنلاین کی پاپ باید صدا خوب باشد یا رقص یا هر دو؟

در هر دو زمینه‌ باید استعداد نسبی را داشته باشید، اما مهم نیست که در صدا یا رقص ضعیف باشید چون بعد از قبول شدن شما تمام دوره‌های رقص و آواز را خواهید گذراند. در ابتدا شما باید قدرت خود را در این زمینه‌ها نشان دهید، یعنی اگر صدا و آوازتان خوب است بر روی آن مانور دهید، اگر رقصتان خوب است آن را به رخ بکشید.

پیشنهاد ما به شما

ساز دهنی

آشنایی با ساز دهنی و انواع آن + بررسی کاربردهای سازدهنی در موسیقی

سازدهنی یکی از محبوب‌ترین سازهای موسیقی مورد استفاده در سبک‌های مختلف موسیقی است. این ساز …

دیدگاهتان را بنویسید